wtorek, 12 października 2010

JEDZ i KOCHAJ!!!

W miniony weekend poszłam do kina z mamą i siostrą, co zdarza się ze dwa razy w roku (jeśli w ogóle). Inicjatorką była moja siostra, które namówiła nas na głośny "Jedz, módl się, kochaj". Nie czytałam książki, bo niedawno przeczytałam wywiad z autorką - oto co z tego zapamiętałam (luźne streszczenie autorskie): dzisiejszym kobietom, które oczekują od życia jedynie męża, dzieci i domu - przewróciło się w głowie. Wiecie, z matkami siedzącymi w domu jest tak samo jak ze sfrustrowanymi singielkami - obie te grupy czują się wyrzutkami społecznymi. I mówią o sobie nawzajem z politowaniem. Także krytyka tych matek, z mężami, w ich nieszczęsnych domach, z ust Elizabeth Gilbert, której książki rozeszły się w milionach - nastawiła mnie sceptycznie do jej historii. Ale, ponieważ Javier Bardem jest najprzystojniejszym mężczyzną świata (zaraz po moim mężu i synku :)))) ), no i uwielbiam boską Julię Roberts - zgodziłam się pójść.

Film mnie zachwycił!!! Piękne scenerie, wzruszająca opowieść o kobiecie zagubionej, próbującej odnaleźć sens w życiu. Poszukiwania zaczyna od ... JEDZENIA!!! Ten film to hołd celebrowaniu jedzenia, posiłkom spożywanym w gronie przyjaciół, przyjemności jaką daje jedzenie - nie jako zaspokojenie głodu, lecz zaspokojenie potrzeb duchowych :))))

Bohaterka zwiedza trzy kraje: Italię, Indie i Indonezję, zjada przeogromne porcje przepysznego jedzenia, kupuje większe spodnie i postanawia nie przejmować się większym brzuchem: bo w końcu nigdy żaden mężczyzna nie odmówi nagiej kobiecie, nawet takiej z wałeczkami :)))

Etap "módl się" celowo wyrzuciłam z tytułu dzisiejszego posta. Poza dobrym jedzeniem i partnerem w życiu - z wątku religijnego dla tej bohaterki akurat nic nie wynika - chyba. 

themovietrust.com, poptower.com, juliarobertsforums.com, 8womendream.comCzyli okazuje się, że polecam ten film :))) nie wiem jak z książką, chyba ciągle pozostaję sceptyczna do autorki - może kiedyś się skuszę, nie wykluczam...

Tymczasem dziś polecam najbardziej znaną na świecie włoską sałatkę Caprese - ale w mojej wersji:

Moja wersja caprese

Co jest ważne w jedzeniu to sposób podania. Pomidory pokrojone w plastry tracą według mnie wiele - wizualnie. Dlatego składniki caprese kroję w elegancką kosteczkę, dodaję poplasterkowane czarne oliwki, kilka suszonych pomidorków, a dresing to oliwa z solą i pieprzem i odrobiną octu balsamicznego! Koniecznie garść liści bazylii. To jedna z najefektowniejszych sałatek, podana w przezroczystej misce wygląda wspaniale, ale UWAGA - dresing należy dodać tuż przed podaniem, bo zawartość octu przyciemni wszystkie składniki.
Smacznego!!!5 komentarzy:

 1. Też się wybieramy na ten film z siostrą i mamą, a po Twojej recenzji jeszcze bardziej mam ochotę go obejrzeć. A co do sałatki, to rzeczywiście wygląda lepiej niż klasyczna wersja.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na film wybieram się wybieram, czytałam książkę już jakiś czas temu - jest ok, chociaż żadna rewelacja :-o Sądzę że film wystarczy :-))

  OdpowiedzUsuń
 4. Kochana, książka zdecydowanie lepsza - koniecznie musisz nadrobić! Film jak dla mnie oprócz pięknej scenerii, Javiera i Julii był nużąco długi i wielu ciekawych wątków z książki, którymi cieszyła się moja wyobraznia po prostu zarakło ...

  OdpowiedzUsuń

Podziel się opinią!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...