czwartek, 26 maja 2011

MAMA

Wyjechałam na kilka dni na Śląsk - moja mama przeszła tu poważną operację ortopedyczną, więc zostawiłam dzieci pod dobrą opieką i wsiadłam do pociągu by być razem z nią.

Nie mam naszykowanych żadnych słodkości ani ciekawej potrawy... szpitalna dieta i tak nie pozwala na częstowanie pacjentów czymś odmiennym od wodnistej zupy i czerstwawego chlebka z masłem :(

Ale Dzień Matki, również moje święto, wymaga należytej oprawy - stąd króciutki cytat z Agathy Christie, której autobiografię właśnie czytam. Agatha, jako kilkuletnia dziewczynka posiadała kanarka, który pewnego dnia zniknął. Razem z mamą szukały go przez cały dzień, a wieczorem, gdy dziewczynka już była zbolała z rozpaczy - okazało się, że Złotko, siedział przez cały czas na karniszu...

"Oprócz radości z powodu powrotu kanarka odczułam wówczas jeszcze coś, a mianowicie silę milości matczynej i zrozumienie w trudnych chwilach. Pogrążona w czarnej rozpaczy ściskałam ją za rękę i była to moja jedyna pociecha. Jej dotyk miał jakąś magnetyczną, uzdrawiającą moc. W pokonywaniu choroby nikt jej nie dorównał. Potrafiła przekazać swoje siły witalne."

Ten opis, chociaż brzmi bardzo poetycko, wręcz kiczowo - jednak mnie wzruszył. Bo w tym przytulaniu przez matki swoich dzieci jest coś właśnie magnetycznego i uzdrawiającego. Coś kojącego, co powoduje, że w trudnych chwilach - mama jest najlepsza na wszystko.

Gdy znajomy wczoraj spytał mnie o sugestie, co kupić żonie, która pierwszy raz będzie obchodziła Święto Mamy - czy już wiecie co odpowiedziałam...? nie inaczej, niż:

 A piece of jewelery would be nice...

Wszystkim Mamom składam serdeczne życzenia!!! Wszystkiego Najlepszego!!!

A gdybym była w domu i mogła naszykować coś słodkiego dla mojej Mamy, zrobiłabym:
CZEKOLADOWE BABECZKI Z KASZTANAMI

bo moja Mama bardzo lubi słodkie pure z kasztanów

6 komentarzy:

 1. Bo mama... jest najlepsza ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dokładnie. Mam najlepsza na świecie :D
  A babeczki cudo ;*

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne! Myślę, że zamiast babeczek, Mama bardziej cieszyła się z Twojej obecności, a na babeczki też przyjdzie pora:)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dużo zdrowia dla Mamy! Fajnie, że mogłyście spędzić dzień matki razem! Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń

Podziel się opinią!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...