wtorek, 31 sierpnia 2010

PRAWA MURPHY'EGO

Ktoś kiedyś opowiedział mi o prawach Murphy'ego. Nie można przeprowadzić żadnego eksperymentu, by je udowodnić, jednak każdy z nas doświadczył ich działania. Rodzice na pewno znają krążące w internecie prawa dotyczące rozmaitych sytuacji z dziećmi, np. jeśli wybierzesz się do restauracji bez pampersów - dziecko zrobi kupę, itp. W zasadzie każdy na podstawie obserwacji swoich zachowań i pozostałych domowników, może wysnuć wnioski, dzięki którym sformułuje własne prawa Murphy'ego. Dobrze je znać i stosować się do nich. Pozwala to uniknąć rozczarowań i sfrustrowania. Oto kilka z tych praw, którym podlega moja rodzina:

 
1) jeśli zrobię Meli na śniadanie naleśniki - będzie chciała jajecznicę (lub kanapkę z szynką)
2) jeśli Wojtuś zasnął, a ja polożę się z książką lub na drzemkę - wtedy natychmiast się obudzi
4) jeśli wykąpiemy psa - spadnie deszcz i będzie błoto (psie łapki na całej podłodze)
5) jeśli umyjemy samochód na myjni, sami się prosimy o wielkie ptasie G. na przedniej szybie następnego ranka
6) jeśli robię na obiad coś smacznego-niespodziankę dla Kacpra, to okazuje się, że wracając z pracy zjadł z kolegą kebaba

 
Oczywiście w prawach Murphy'ego nie chodzi o to, żeby nie myć samochodu, czy nie kąpać psa, bo mija się to z celem. Po prostu znajomość tych praw pomaga przyjąć nieuniknione następstwa ze stoickim spokojem, przecież wiedzieliśmy, że jak zrobimy A, nastąpi B - tak już musi być. Zaś brak sytuacji B jest miłym zaskoczeniem i wyjątkiem potwierdzającym regułę.

 
Dziś pyszna, jesienna zupa, której przyrządzenie nie podlega żadnym prawom lub jeszcze tego nie odkryłam :) Na razie Mela też za nią przepada.

 
KREM BROKUŁOWY
  • kwiatostan brokuła
  • pół ząbka czosnku
  • łyżka bulionu warzywnego w proszku (ja kupuję w sklepach eko bez glutaminianu sodu, żadnych kostek rosołowych Knorra!!!)
  • sól
  • pieprz
  • trochę masła i oliwy
 
Umyte brokuły gotuję w wodzie z dodatkiem bulionu i oliwy. Jak się ugotują miksuję, z surowym ząbkiem czosnku, odrobiną masła, solą i pieprzem. Gotowe i zdrowe :)
Smacznego

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się opinią!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...