środa, 12 października 2011

Akcja biało-czerwona: kulinarne świętowanie Dnia Niepodległości!

Zapraszam wszystkich blogerów, a także osoby, które nie prowadzą własnego bloga, do świętowania Dnia Niepodległości z rozmachem!
Od wielu miesięcy zastanawiam się, czemu w Polsce Święto Niepodległości nie jest tak radośnie i hucznie obchodzone jak choćby amerykański 4 lipca. Na kilku ulubionych blogach kulinarnych amerykanek znalazłam cudownie inspirujące pomysły na torty, ciasta i ciasteczka, sałatki w barwach flagi amerykańskiej. Towarzyszą temu radosne i patriotyczne wpisy.
We wczorajszym wpisie "zakręciłam się" koło tematu i otrzymałam odzew, kilka komentarzy i kilkanaście maili. Od razu wpadłam na pomysł akcji biało-czerwonej :)
Akcja biało-czerwona to sposób, by za pomocą przyszykowanych potraw uczcić 11 listopada: od początku przyszłego miesiąca gotujemy biało-czerwone potrawy, mogą to być słodkości, zupy, sałatki, dozwolone jest używanie barwników spożywczych i innych trików :) mile widziane dekoracje, gadżety oraz włączenie rodziny, zwłaszcza dzieci, w przygotowania. Tego dnia ma być kolorowo i radośnie, a nie ponuro i bez wyrazu. Nadajmy naszemu narodowemu świętu sporo radości! Kto chce przyłączyć się do akcji niech wklei baner na swoją stronę, przyszykuje pomysł na danie i zamieści go na swoim blogu. Potem poproszę o info o wpisie uczestniczącym w akcji drogą mailową lub w komentarzu do tego posta.kod banerka:

Osoby, które nie piszą bloga, a chcą się przyłączyć, proszę o nadsyłanie zdjęć i przepisów/pomysłów drogą mailową.

13 komentarzy:

 1. Super! jestem za! Czemu dałem wyraz już wczoraj u siebie :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Damy radę! Piękna idea!!! :-) dołączam do akcji :-) ale przepis za dni parę :-)
  pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 3. Zrobię wyjątek :))) i wezmę udział.
  Może jakaś akcja na fejsie, jesteś tam?
  Podaję do ew. kontaktu maila poczta@robertgutowski.pl

  Ku chwale Ojczyzny ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Akcja na Fejsie to Dobry Pomysł, ale to się może rozrosnąć do konkretnych rozmiarów... i kto to wtedy ogarnie... nie chcę się wykręcać ale ja nie mam tyle czasu. Jednak z przyjemnością poprę, przyłączę się a i info prasowe do mediów /w razie potrzeby/ mogę wysłać... :-)))) pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyłączam się do akcji :-)))

  OdpowiedzUsuń
 6. ciekawy pomysł! 11 listopada u nas zawsze jakiś taki smutny i ponury, warto to przełamać

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo gorąco zachęcam do takiego świętowania zwłaszcza, że od ponad 2 lat w naszym domu właśnie w ten sposób celebrujemy 11 listopada. Są szarfy biało-czerwone, potrawy polskie typu wykwintny rosół, kaczka z jabłkami i sałatką z czerwonej kapusty, rogale marcińskie i sernik z sosem malinowym do tego polskie wina, kruszon malinowy. To wszystko przy muzyce polskiej typu: Maanam, Perfect, Lombard itp. Miło upływa czas zarówno z przyjaciółmi jak i we własnym gronie urządzając konkurs na najładniejszy kotylion :)W tym roku planuję również upiec babeczki z biało czerwonym lukrem.

  OdpowiedzUsuń
 8. dołączam się do akcji!!!uważam, że to fantastyczny pomysł!!!

  OdpowiedzUsuń
 9. stosując się do procedury wklejam linka do mojego posta z akcji biało-czerwonej :-). http://naszapolana.blogspot.com/2011/11/akcja-biao-czerwona.html
  pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 10. @ Naszapolana - dziękuję!!! Super!!! pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja też chętnie się dopiszę. :) W ostatniej chwili, ale co tam. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. no to jeszcze raz biało-czerwono, :-) pozdrowienia!
  http://naszapolana.blogspot.com/2011/11/akcja-biao-czerwona-klasycznie-czyli.html

  OdpowiedzUsuń

Podziel się opinią!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...